Ból w podbrzuszu podczas stosunku

Witam, od roku sypiam ze swoim partnerem, podczas stosunku odczuwam ból w podbrzuszu i jeszcze ani razu nie miałam orgazmu czy to normalne?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Ponieważ wg niektórych badań ponad połowa kobiet nie osiąga orgazmu podczas stosunku, to można powiedzieć, że to, iż nie szczytuje Pani zawiera się w granicach normy - niestety. Można to zmienić - poczytać trochę (na rynku jest wiele ciekawych książek, nie mówiąc już o internecie), poszerzyć swoją (i partnera) wiedzę w zakresie sztuki miłosnej, spróbować nowych pozycji, seksu oralnego (większość kobiet jest w stanie osiągnąć orgazm na tej drodze), pettingu itp. Wszystko przed Panią - kobieta musi się zazwyczaj orgazmu nauczyć, nie ma tak łatwo jak mężczyźni. Jednak gra jest warta świeczki - kobieta może przezywać orgazmy wielokrotne - mężczyźni mogą o tym tylko pomarzyć.
Ból podczas stosunku natomiast nie jest sprawą normalną - nie powinno go być! Proszę udać się do ginekologa i porozmawiać z nim na temat swoich dolegliwości (przy okazji warto wykonać cytologię!).
Ból podczas stosunku może czasami wynikać ze słabego nawilżenia pochwy, co jest skutkiem zbyt małego podniecenia. Tym bardziej warto zadbać o swoje życie seksualne, grę wstępną.
Pozdrawiam!