Ból w podbrzuszu promieniujący do pachwin

Witam!

Od paru miesięcy mam problem z bólem w podbrzuszu na całej szerokości, promieniującym do pachwin, dosyć kłujący ból, a ostatnio pojawił się efekt bąbelkowania, głównie po jedzeniu. Nie mam problemu z moczem, nie bolą mnie też narządy płciowe, tylko trochę pobolewa w okolicy spojenia łonowego. Robiłem badania USG jamy brzusznej i nerek wszystko ok. Dodam, że zdarza się, że pobolewa mnie brzuch z wizytą w WC. Badania wykluczyły przepukliny. Ostatnio zaczął boleć mnie kręgosłup w dolnej części. Zrobiłem RTG, wszystko bez zmian. Zdarzało się kilkakrotne sporadyczne swędzenie u ujścia kiszki stolcowej. Tak jakby ból nasieniowodów.

Pracuję w budownictwie. Czy ma to związek z przewianiem, może jelita, pasożyty? Proszę o pomoc, co to może być, jak to leczyć?

Pozdrawiam

Trudno mi określić co Panu dolega bez bezpośredniego badania. Prawdopodobnie problem tkwi w patologii w zakresie jelita grubego, czy to organicznej (np. stan zapalny), czy to czynnościowej (np. zespół jelita drażliwego). Aby ewidentnie określić obecny stan jelita grubego należałoby wykonać badanie kolonoskopowe. Radziłbym najlepiej ze swoim problemem skonsultować się z gastroenterologiem. On po bezpośrednim badaniu zaleci odpowiedni sposób postępowania.