Ból w podbrzuszu w 8 tyg ciąży

Witam,
jestem w 8 tyg ciąży. Od jakiegoś czasu zauważyłam, że boli mnie podbrzusze, a zwłaszcza wtedy kiedy siedzę albo np. kiedy próbuję usiąść w fotelu. Robię to delikatnie, ale i tak to nic nie daje.

Dodam, że mam duże tyłozgięcie macicy. Czy może to być tym spowodowane, że macica się prostuje i dlatego odczuwam cały czas ból?
Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.

Witam!
Zwykle ból podbrzusza w pierwszej połowie ciąży jest spowodowany powiększaniem się macicy, która pociąga więzadła. Większość kobiet opisuje to jako uczucie ciągnięcia w okolicy pachwin lub pełności brzucha.

Ból w podbrzuszu może jednak oznaczać, że dzieje się coś niepokojącego, zwłaszcza jeżeli dolegliwości się nasilają lub dołączy się do tego krwawienie/ plamienie z dróg rodnych. Przyczyną takich objawów może być rozpoczynające się poronienie lub nieprawidłowe zagnieżdżenie jaja płodowego (ciąża pozamaciczna).

Jeżeli ma Pani wątpliwości co do charakteru odczuwanego bólu, najlepiej skontaktować się z lekarzem prowadzącym ciążę. Chociaż jak już wspomniałam większość takich dolegliwości wynika z powiększania się macicy.