Ból w pośladku i nodze

Witam Po 6 tygodniach bólu w pośladku i lewej nodze wylądowałem w szpitalu. TM wykazał uwypuklenie pierścienia L5/S1we wszystkich kierunkach z modelowaniem struktur worka oponowego. Duża przepuklina tylno-lewoboczna jądra z możliwością sekwestru. korzeń nerwu przemieszczony, obrzęknięty. Lekarze kierują mnie na operację. W tym momencie ból ustąpił, drętwienie w stopie także. Waham przed operacją ale nie wiem czy będzie bezpiecznie z tym żyć i czy da się to wyleczyć poprzez rehabilitację ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie czy powinien Pan zgodzić się na zabieg operacyjny. Skoro jednak lekarze na podstawie pełnego obrazu klinicznego oraz wyników badań dodatkowych kwalifikują Pana do takiego zabiegu, to zdecydowanie warto to rozważyć. Warto podkreślić, że zmiany w kręgosłupie nie ustąpią dzięki rehabilitacji. Rehabilitacja może jedynie spowodować ustąpienie objawów na jakiś czas. Warto tylko pamiętać, że jeśli dojdzie do uszkodzenia nerwu, powikłaniem może być niedowład kończyny. Decyzja czy się zgodzić na zabieg należy jednak do Pana.