Ból w prawej pachwinie i rozpoznanie przepukliny u 19-latki
witam. od jakiegoś czasu ok. 10 miesiecy mam ból w prawej pachwinie. na początku był on słaby i chwilowy ale w ostanim miesiącu zrobił sie bardzo silny.. byłam u ginekologa-wszystko ok. lekarz ogólny stwierdził ze to jelita bralam leki i nic. nna usg wyszło ze mam poczatek przepukliny. bylam u chirurga ale on nie dal mi skierowania na zabieg powiedzial zebym cwiczyla miesnie w tamtym miejscu ze trzeba poczekac az ,,urośnie". boli mnie bardzo co mam zrobic? dodam ze mam 19 lat

KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Trudno jest w tym momencie komentować decyzje innych lekarzy. Nie znam dokładnie Pani historii choroby. Warto jednak ponownie skonsultować się z chirurgiem. Doraźnie proszę zastosować leki przeciwbólowe. Im mniejsza przepuklina, tym łatwiejsza operacja a ryzyko nawrotu minimalne.
Radzę sugerować się tym co powiedział chirurg. Trzeba wzmacniać mięśnie powłok brzusznych, a może nie dojdzie do pełnego ujawnienia się przepukliny. Jeśli kanał przepuklinowy się zawęzi być może dolegliwości bólowe ustąpią. Okresowo w przypadku silnych dolegliwości bólowych dozwolone jest przyjęcie środków przeciwbólowych.