Ból w prawej pachwinie i rozpoznanie przepukliny u 19-latki

witam. od jakiegoś czasu ok. 10 miesiecy mam ból w prawej pachwinie. na początku był on słaby i chwilowy ale w ostanim miesiącu zrobił sie bardzo silny.. byłam u ginekologa-wszystko ok. lekarz ogólny stwierdził ze to jelita bralam leki i nic. nna usg wyszło ze mam poczatek przepukliny. bylam u chirurga ale on nie dal mi skierowania na zabieg powiedzial zebym cwiczyla miesnie w tamtym miejscu ze trzeba poczekac az ,,urośnie". boli mnie bardzo co mam zrobic? dodam ze mam 19 lat

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Trudno jest w tym momencie komentować decyzje innych lekarzy. Nie znam dokładnie Pani historii choroby. Warto jednak ponownie skonsultować się z chirurgiem. Doraźnie proszę zastosować leki przeciwbólowe. Im mniejsza przepuklina, tym łatwiejsza operacja a ryzyko nawrotu minimalne.

Radzę sugerować się tym co powiedział chirurg. Trzeba wzmacniać mięśnie powłok brzusznych, a może nie dojdzie do pełnego ujawnienia się przepukliny. Jeśli kanał przepuklinowy się zawęzi być może dolegliwości bólowe ustąpią. Okresowo w przypadku silnych dolegliwości bólowych dozwolone jest przyjęcie środków przeciwbólowych.