Ból w prawej pachwinie nasilający się podczas chodzenia

Witam serdecznie. Od trzech dni odczuwam ból w prawej pachwinie, szczególnie przy chodzeniu i przerzucaniu ciężaru ciała na prawą stronę. W pierwszym dniu ból ten odczuwałam szczególnie wtedy, gdy musiałam coś przenieś. Dziś już boli mnie przy normalnym chodzeniu. Nie jest to ból mocny (nie biorę na razie żadnych lekarstw), ale trochę denerwujący. Jeśli przyłożę rękę pomiędzy pachwinę, a prawą nogę i przycisnę, to wtedy jest lepiej. Co może oznaczać ból w prawej pachwinie? Z czym może być związany? Z jakim schorzeniem wiąże się ból w prawej pachwinie podczas chodzenia? Proszę o odpowiedź co to może być. Jak sobie z tym radzić? Do kogo się zgłosić?

Lek. Tomasz Budlewski

Określenie przyczyny Pani problemu będzie możliwe tylko i wyłącznie po bezpośrednim badaniu lekarskim. W takim umiejscowieniu możemy mieć do czynienia z patologią biodra czy też innych struktur organizmu znajdujących się w podanej okolicy, dlatego określenie przyczyny jest możliwe w trakcie wizyty lekarskiej.

Tomasz Nęcki

Dzień dobry,

ból w opisywanej przez Pani lokalizacji może być związany z różnymi procesami patologicznymi. Możliwe jest bowiem zarówno to, że doprowadziło do niego jakieś schorzenie związane ze stawami biodrowymi, jak i istnieje również możliwość, że doszło u Pani do rozwoju przepukliny pachwinowej.

Na podstawie krótkiego opisu trudno jednak wysunąć jakieś konkretniejsze wnioski co do tego, dlaczego pojawiają się u Pani tego typu dolegliwości bólowe. Tak naprawdę istniałaby potrzeba przede wszystkim uściślenia informacji dotyczących charakteru Pani dolegliwości. Jakiego rodzaju bólu Pani doświadcza – czy jest to ból tępy czy ostry, kłujący czy przeszywający? Czy poza bólem pojawiają się u Pani jeszcze jakieś inne problemy, np. trudności z chodzeniem czy jakieś zmiany zabarwienia skóry w okolicy pachwiny tudzież obecność (stała lub okresowa) jakiegoś guzkowatego tworu w obrębie pachwiny?

Do ustalenia przyczyny Pani problemów przydałoby się również wiedzieć więcej o Pani ogólnym stanie zdrowia. Czy choruje Pani na coś przewlekle? Czy tego rodzaju dolegliwości pojawiały się już kiedykolwiek wcześniej? Czy mogła Pani doświadczyć jakiegoś urazu w okolicy pachwiny?

Tak naprawdę pytań jest więc wiele, odpowiedzenie na nie z pewnością mogłoby się jednak przyczynić do ustalenia przyczyny Pani problemów, a potem do zastosowania odpowiedniego dla Pani leczenia. Z tego względu wskazane byłoby skonsultowanie się z lekarzem.