Ból w prawej piersi - czy mogę być chora?

Od jakiegoś czasu czuję bardzo nieprzyjemny ból w prawej piersi po stronie pachy (bardzo boli przy dotyku). Pierś nie jest powiększona ani napięta, wydaje mi się, że wyczuwam w niej zgrubienie, ale nie jestem pewna. Dodam, że nigdy nie miałam objawów napięcia przedmiesiączkowego. Mam 23 lata i od 7 lat stosuję antykoncepcję hormonalną. Wizytę u ginekologa mam dopiero za 2 tygodnie i bardzo się martwię.

Witam serdecznie.

Ból piersi nie zawsze jest spowodowany przyczyną zlokalizowaną w ich wnętrzu. Często ból piersi spowodowany jest tzw. neuralgią, czyli podrażnieniem nerów międzyżebrowych, związanych np. z przeciążeniem kręgosłupa, niewygodną pozycją do spania czy niewygodnym stanikiem. Proponuję spokojnie poczekać na wizytę u lekarza.

Pozdrawiam serdecznie