Ból w prawym jajniku podczas seksu

Witam, mam na imię Aneta, mam 31 lat, jestem mężatką od 10-ciu lat. Oprócz męża nie współżyłam z żadnym mężczyzną. Podczas seksu odczuwam silny ból w prawym jajniku (czasem w obu, ale bardzo rzadko), jakby mnie ktoś przekłuwał nożem na wylot. Zrobiłam możliwe badania u trzech różnych ginekologów i zawsze mówili to samo, że wszystko jest w porządku. Jeden powiedział, że prawy jajnik jest nieznacznie powiększony, ale że taka jego uroda.G dy tylko pomyślę o seksie, od razu przypominam sobie ten straszny ból. Na tym cierpi moje małżeństwo, bo mąż chce, a ja się wzbraniam, choć bardzo bym chciała, ale nie mogę zapomnieć o bólu. Próbowaliśmy różnych pozycji, jedyna, ktorą w miarę znoszę, to pozycja klasyczna. Bardzo proszę o pomoc!!! Dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

ból, prawdopodobnie jajnika, pojawiający się tylko podczas stosunku, nie wskazuje na konkretną przypadłość. Istnieją choroby, takie jak torbiel jajnika, endometrioza, które mogłyby dawać takie dolegliwości bólowe, ale nie ograniczałyby się tylko do stosunku płciowego, ale także do np.: schylania, wysiłku fizycznego itp. W dodatku raczej mało prawdopodobne, że trzech ginekologów pominęłoby takie choroby.

Istnieją jeszcze dwie możliwości. Być może nie jest to ból jajnika, ale np. szyjki macicy. Jeżeli Pani partner dysponuje długim członkiem, może on w trakcie stosunku "uderzać" w szyjkę macicy i powodować dolegliwości bólowe. Dobrze byłoby popróbować pozycje z małą penetracją członka, np.: na łyżeczkę z małym odchyleniem.

Inną możliwością jest tzw. ból psychogenny, który potrafi powstawać w określonych sytuacjach, ale ten dopiero można stwierdzić po wykluczeniu wszystkich innych możliwych przyczyn.