Ból w prawym podżebrzu 8 dni po laproskopii usunięcia pęcherzyka

Jestem 8dni po laparoskopii usunięcia woreczka.Rany goją się bardzo dobrze, powoli mija też ból pleców.Martwi mnie natomiast ciągły ból w prawym podżebrzu, choć nie jest tak ostry jak 2-3 dni po zabiegu, to jednak nadal dokuczliwy i ciągle utrzymuje się na takim samym poziomie.jest to uczucie jakby rwania, szarpania, ciągle mam wrażenie że to miejsce jest dość opuchnięte i żebra dosłownie się w nie wbijają, mimo że pod palcami czy oglądając nie ma różnicy względem lewej strony.czy to normalne?

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowna Pani - takie bóle mogą wystąpic po laparoskpii - nalezy jednak natychmiast zgłosić się do lekarza operującego - trzeba zrobić USG aby być penym, że nic się nie dzieje złego.
Pozdrawiam serdecznie, Wojciech Kawiorski, chirrurg

Lek. Anna Aseńko Chirurgia

Witam,

W okolicy prawego podżebrza jest zlokalizowany pęcherzyk i tam był wykonywany zabieg. Sposób odczuwania jest różny u różnych pacjentów. Niektórzy jeszcze kilka dni po operacji odczuwają dyskomfort w tej okolicy, a inni gdyby nie szwy dawno zapomnieliby o przebytej operacji. Jeśli nie ma innych niepokojących objawów to myślę, że za parę dni powinna Pani się poczuć lepiej. Jeśli natomiast pomimo upływu czasu dolegliwości będą się utrzymywały lub pojawią się jakieś inne niepokojące objawy to proszę się z kontaktować z chirurgiem, który Panią operował.

Pozdrawiam,

Anna Aseńko