Ból w prawym podżebrzu i podwyższone próby wątrobowe miesiąc po embolizacji cytostatykami

witam.jestem po embolizacji cytostatykami nie operacyjnego ze wzgledu na swoje polozenie naczyniaka watroby .minął m-c od zabiegu a ja w dalszym ciagu odczuwam bol w prawym podzebrzu.jest co prawda mniejszczy niz przed zabiegiem ale dalej odczuwalny.ponad to podwyzszyly sie proby watrobowe nieznacznie ponad norme.za tydz bede miala kontrolne TK.wykonuje prace fizyczna ichcialabym sie dowiedziec kiedy moge do niej wrocic,czy poczekac na wynik TK czy szybciej i dlaczego ALAT o 10 jest ponad norme

Po tego typu zabiegu typowe jest podwyższenie aktywności enzymów wątrobowych. Radziłbym, jeśli nie zaleci inaczej lekarz prowadzący, powrót do pracy fizycznej po kontrolnym TK jamy brzusznej.