Ból w przełyku

Witam, 2 dni temu jedząc rybę połknęłam ość - nie czułam żeby gdzieś mi się zatrzymała. Niemniej jednak odczuwam teraz (2 doby po połknięciu) ból w okolicy przełyku i raczej takie jakby pieczenie jak przy zgadze, ale słabsze. Trwa to cały dzień. Brałam R***, piłam siemię lniane. Daje ulgę, ale na chwilę Czy ten ból może być związany z połknięciem tej ości? Czy to możliwe, że ość gdzieś utkwiła w dolnej części przełyku, ale nie czuję jej? Dodam, że nie mam problemów z przełykaniem. Czy raczej to zwykły refluks?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam

Opisywane dolegliwości bardziej odpowiadają refluksowi niż mogłyby być wynikiem wbitej ości (zdarza się to niezwykle rzadko).
Radziłabym aby kupiła Pani preparaty zobojętniejące kwas żołądkowy (w aptece, bez recepty), najlepiej w formie do picia.

Gdyby dolegliwości nie ustępowały, proszę stan swój skonsultować z Pani lekarzem rodzinnym

Pozdrawiam