Ból w przełyku i suchy kaszel

Odczuwam kłucie jakby na wysokości przełyku, które powoduje ostry suchy kaszel przez cały dzień (szczególnie nasilający się rano i wieczorem). Gardło boli już bardziej chyba ze zdarcia niż z jakiejś infekcji. Poza tym mam temperaturę 37,5, zero kataru tylko przez 3 dni spływała mi wydzielina po gardle. Najbardziej dokucza to kłucie i duszący kaszel. Lekarz mnie leczy na zatoki ale to nie katar a kaszel mnie najbardziej męczy. Co powinnam zrobić?

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Stan zapalny zatok może powodować spływanie wydzieliny po tylnej ścianie gardła - spływająca wydzielina może wywoływać odruch kaszlowy. Wyleczenie zapalenia zatok powinno spowodować ustąpienie kaszlu. Jeżeli jednak dolegliwości nadal będą się utrzymywać, wskazana jest ponowna konsultacja lekarska. Pozdrawiam.