Ból w środkowej części klatki piersiowej między piersiami. Czy to coś groźnego?

Mam 24 lata. 11 miesięcy temu paliłem papierosa i podczas zaciągnięcia się poczułem ukłucie w środkowej części klatki piersiowej, kilka dni później wypiłem kieliszek wódki i zaczęło mnie w tym miejscu piec i zrobiło mi się duszno, od tamtego czasu czuję ból w tym miejscu praktycznie cały czas. Ból się nasila, kiedy np. się napinam lub robię skłon w przód, przy myciu zębów lub gdy się schylam, aby założyć buty, również kiedy się opieram na rękach. Na początku również czułem ból, kiedy podnosiłem głowę w górę lub obracałem ciało w któryś z boków, teraz to ustało. Byłem u specjalisty i stwierdził, że to problem płynów ustrojowych, które mi podrażniły przełyk i przepisał mi antybiotyk. Antybiotyk nie pomógł, a brałem 2 różne, każdy po miesiącu. Od kilku tygodni ból jest mniejszy, ale wciąż mi dokucza i czuję również swędzenie w klatce piersiowej od ok. 2 miesięcy, czuję też czasami ucisk w okolicy gardła i ból.

Witam serdecznie,
Z objawów wynika, że przyczyną dolegliwości jest schorzenie przełyku. Należy wykonać gastroskopię, która pozwoli na określenie co dokładnie dzieje się w górnym odcinku przewodu pokarmowego. Pozwoli to również na włączenie odpowiedniego leczenia.

Pozdrawiam