Ból w stawie skokowym po złamaniu kości piętowych a usztywnienie stawu

Powikłania po złamaniu kości piętowych,ból w stawie skokowym dolnym-sugestia usztywnienia stawu. Witam serdecznie . Rok temu złamałem obie kości piętowe, które zostały zespolone drutem kirschnera. Mimo to w efekcie procesu zrastania się i gojenia blizn odczuwam znaczny ból w dolnej części stawu skokowego. Widoczne są w tym miejscu zgrubienia i mam ograniczone ruchy. Lekarze z którymi się konsultowałem ostatecznie sugerują usztywnienie stawu czego bardzo nie chce. Proszę o radę i alternatywę.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Szanowny Panie,
Dość często po śródstawowych złamaniach kości piętowej występują zmiany zwyrodnieniowe stawów: najczęściej podskokowego, choć zdarzają się również zmiany w stawie piętowo-sześciennym. Dolegliwości opisywane przez Pana mogą z nich wynikać, choć wcale nie muszą (może występować np konflikt ścięgien mięśni strzałkowych z kostką boczną lub ich podrażnienie przez poszerzoną kość piętową. Jeśli chodzi o nas (Poradnia Chorób Stopy), wykonując operacje naprawcze po złamaniach kości piętowej bardzo rzadko ograniczamy się jedynie do usztywnienia odpowiedniego stawu. Aby jak najbardziej poprawić stan kliniczny kończyny w większości przypadków dodajemy inne elementy do naszej operacji.
Wszystko zależy od dolegliwości występujących przy badaniu klinicznym, ustawienia Pana tyłostopia i aktualnego obrazu MRI.