Ból w stopie u podstawy dużego palca

Witam, uprzejmie proszę o odpowiedź i wskazówki odnośnie mojego zapytania. Od dwóch tygodni odczuwam ból w stopie u podstawy dużego palca. W pierwszym tygodniu ból był dość mocny i brałem leki typu Voltaren express forte, aby go złagodzić. Przez kilka dni było dużo lepiej, ale po odstawieniu leku ból powrócił - mniej intensywny, jednak wciąż uniemożliwiający prowadzenie aktywnego trybu życia. Czy jest dość prawdopodobne, że mam do czynienia z dną moczanową? Jak to leczyć?

Szanowny Panie, wymaga Pan konsultacji ortopedy lub reumatologa. Przed wizytą prosze ewentualnie wykonać badania z krwi: morfologia + OB, CRP, poziom kwasu moczowego w surowicy. Jeżeli to mozliwe to przed wizyta (co najmniej doba) i badaniem prosze nie zażywać leków p-zapalnych. Pozdrawiam