Ból w szyi a zaburzenia krążenia

Od 10 miesięcy jestem na ciągłym leczeniu W*** z powodu napadowego migotania przedsionków oraz z występowaniu incydentów niedotlenienia mózgu. Jestem po ablacji, ale przed następną. Od jakiegoś czasu pojawia się u mnie ból w okolicy szyi po lewej stronie, który promieniuje do obojczyka oraz ramienia. Często takie dolegliwości odczuwam bardziej w nocy. Jednak 2 dni temu w nocy doznałam w tym samym miejscu bardzo silnego przeszywającego bólu, który wybudził mnie ze snu i trwał i kilka minut. Trwało to kilka minut. Bardzo się tym niepokoje, tym bardziej, że już doznałam kilka razy objawów mózgowych. Zaznaczam, że miałam badanie Dopplera tsz., które nie wykazało istotnych zmian. W badaniu echa serca stwierdzono wydłużony łuk aorty z blaszkami miażdżycowymi. Ponieważ w zaburzeniach krążenia mózgowego miałam również zaburzenia widzenia w jednym oku, lekarz kardiolog określił, że zatorowość powodują zakrzepy. Czy ostre bóle jakich doznaje ww. okolicy powinien mnie niepokoić i czy o takich dolegliwościach powinnam powiedzieć kardiologowi?
KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Na pewno należy wspomnieć o dolegliwościach kardiologowi, ponieważ niezależnie od pochodzenia dolegliwości, lekarz powinien mieć szczegółowe informacje na temat stanu zdrowia pacjenta. Przyczyn dolegliwości może być wiele - łącznie z zaburzeniami krążenia.

Jednak jeśli dotąd nie wykonano - warto zrobić rtg kręgosłupa szyjnego i piersiowego, ponieważ zmiany zwyrodnieniowe w obrębie wymienionych odcinków są częstym źródłem podobnych dolegliwości.

Ostateczna diagnozę ich etiologii musi ustalić lekarz na podstawie dokładnego wywiadu, badania przedmiotowego oraz wyników badań dodatkowych.

Pozdrawiam