Ból w trakcie uprawiania seksu

Witam! Mam 21 lat i współżyję z chłopakiem od ponad roku. Mieszkamy w różnych miastach więc kochamy się rzadko, 1-2 x w miesiącu. Mój problem polega na tym, że od początku naszego współżycia zamiast przyjemności, odczuwam ból i pieczenie. Tłumaczyłam to sobie faktem, że tak rzadko się kochamy, że moja pochwa nie jest przyzwyczajona ale dzieje się coraz gorzej. Nie jest to wina mojego chłopaka, bo on robi wszystko co w jego mocy, ostatnio zaczęliśmy używać żeli nawilżających, ale to też niewiele pomaga. On wie o wszystkim i zawsze staramy się wymyślać coś nowego, żeby było inaczej, nowe pozycje, nowe miejsca, a nuż się uda. Dodam jeszcze, że regularnie chodzę do ginekologa co 2- 3 miesiące. Fakt, nigdy się nie skarżyłam na nic, ale po podstawowym badaniu chyba byłoby widać, że coś jest nie tak? Nie miałam nawet nigdy żadnych upławów czy nieprzyjemnego zapachu. Przy najbliższej wizycie oczywiście powiem o tym, ale ja pomocy potrzebuje już teraz. Złapałam się na tym, że unikam seksu, z powodu strachu przed tym bólem. Wiem, że mój partner mnie nie zostawi, nawet jeśli faktycznie jest ze mną coś nie tak, ale nie będę się oszukiwać. Po jakimś czasie każdy by miał dość. Pomocy:(

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Pani problem należy jak najszybciej skonsultować z lekarzem ginekologiem. Nie wszystkie dolegliwości są widoczne "na pierwszy rzut oka". Dlatego powinna Pani o wszystkim powiedzieć lekarzowi. Będzie on mógł sprawdzić, czy Pani problem jest natury somatycznej (np. stan zapalny, nieprawidłowości w budowie narządów rodnych, choroby, zmiany hormonalne). Jeśli lekarz wykluczy przyczyny organiczne Pani zaburzeń, to należy skonsultować się z psychologiem lub seksuologiem. Ciało i umysł tworzą jedność, dlatego problemy psychiczne mogą wywoływać zaburzenia w sferze fizycznej. Warto podjąć się kontaktu z lekarzem i psychologiem jak najszybciej, by mogła Pani poddać się zaleconemu leczeniu. Pani niechęć do seksu jest uzasadniona lękiem przed bólem. Wyeliminowanie bólu może pozwolić Pani cieszyć się udanym życiem seksualnym.

Pozdrawiam