Ból w wyniku zapalenia zębodołu po usunięciu ósemki

Witam. W czwartek 07.08.14 usunąłem chirurgicznie lewą, górną ósemkę. Po kilka dniach wdało się zapalenie zębodołu. Ból jest praktycznie nieustający, pomimo, że mam już za sobą trzy kapsułki antybiotyku Clyndamycin-MIP 600 mg. Tylko schładzanie chorego miejsca wodą mineralną, powoduje, że nie czuję przez chwilę potwornego bólu. Tam gdzie usuwałem, twierdzą, że takie zapalenie musi boleć. Jakby w ogóle nie słuchali kiedy mówię, że ból jest nieustający i przewlekły. Co robić?

Dzień dobry Panu, chirurgiczne usuwanie zębów często daje objawy bólowe utrzymujące się przez jakiś czas.
Podanie antybiotyku w takim przypadku jest rutynowych postępowaniem, ale dodatkowo można zakładać do zębodołu po usuniętym zębie specjalne lekarstwo w postaci tabletek dozębodołowych. To nie tylko dodatkowo leczy stan zapalny działając miejscowo, ale również uśmierza ból. Nie wiem dlaczego lekarz nie chciał tego lekarstwa założyć, więc może po pomoc zgłosi się Pan do innego gabinetu. Pozdrawiam :)