Ból w zgięciu nogi, drętwienie i opuchlizna po operacji przepukliny pachwinowej

Dobry wieczór,jestem 52 kobietą.Miesiąc temu miałam operację przepukliny pachwinowej,lewostronnej-założyli mi siatki,znieczulenie dostałam w kręgosłup a zszyto nićmi.Dziś odczułam ból w zgięciu nogi,drętwieje mi całe miejsce operacyjne ono jest cały czas spuchnięte i bardzo twarde.Boli mnie przy podnoszeniu lewej nogi,odczuwam tzw.dźgania.Czy to normalne obawy,czy powinnam zgłosić się do lekarza?Co powinnam zrobić by przestało boleć,czy mogę już uprawiać seks.Proszę o odp

Jeśli występują u Pani nasilone objawy to na pewno trzeba w tej sprawie skontaktować się bezpośrednio z chirurgiem. On po badaniu zapewne wyjaśni czym spowodowane są Pani dolegliwości. Minęło już sporo czasu, żeby naturalnym było, aby jakiekolwiek dolegliwości występował typu pooperacyjnego. Mnie bardzo trudno dawać rozpoznania bez bezpośredniego badania. A seks na pewno już można uprawiać po tak długim okresie od operacji przepukliny. Trzeba zdawać sobie z tego sprawę, że obecne dolegliwości mogą być sprawą całkiem niezależną i np. związaną z patologią w zakresie kręgosłupa (zwyrodnienie).

Witam, przykro mi, ale tematyka pytania wykracza poza kompetencje wynikające z mej specjalności (jestem urologiem). Proponuje zwrócić się o poradę do chirurga. Pozdrawiam RH