Ból wątroby i gorzki smak w ustach

Witam, boli mnie wątroba, mam gorzki smak w ustach, żółty nalot na języku, bolą mnie mięśnie i stawy. Zrobiłem badania, mam lekko powiększoną wątrobę (2,5 cm) o poprawnej strukturze i echogeniczności. Zaś wyniki prób wątrobowych są następujące: aspat 22 U/l, alat 31 u/l, białko całkowite 7,4 g/dl, bilirubina całkowita 0,9 mg/dl. Brałem duże dawki antybiotyku (400mg doksycykliny/doba przez 3 dni), kuracja skończona 3 tygodnie temu. Czy wyniki te mogą świadczyć o uszkodzeniu wątroby?

Aleksander Ropielewski

Wyniki enzymów wątrobowych i bilirubiny ma Pan prawidłowe, zaś opisane przez Pana dolegliwości wiązałbym raczej z przyczyną i samą terapią doksycykliną.