Ból wejścia do pochwy podczas stosunków

Dzień dobry! Mam 26 lat. Właśnie rozpoczęliśmy współżycie z partnerem. Kochaliśmy się 4 razy. Mimo, że zadbaliśmy o odpowiednie nawilżenie oraz rozluźnienie krocza za każdym razem odczuwałam silny ból u wejścia do pochwy, który utrzymywał się przez cały stosunek. Dodam, że praktycznie od zawsze mam bardzo nieregularne miesiączki (śr. dł. cyklu w tym roku 35-53 dni) oraz czasem podczas zbliżeń bez penetracji doskwiera mi suchość pochwy. Badania wykluczyły grzybicę. Co może być przyczyną? Dziękuję

Lek. Tomasz Budlewski

Przyczyn może być wiele. Proponuje udać się do lekarza ginekologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.