Ból węzła chłonnego a lek do stosowania w ciąży

Witam, kilka lat temu przeszlam mononukleoze od tamtej pory zawszy gdy choruje idzie mi na migdalki jednak teraz mam bol prawego wezla szyi z przodu przy tarczycy tsh jest ok mialam badane. Nie jest ten wezel powiekszony tylko lekko pobolewa przy przelykaniu sliny i nie za kazdym razem, czy jest cos bez recepty co moge zazyc bedac w ciazy? Jakis zel moze czy masc najlepiej, tabletki tez moga byc ale tak jak mowie jest u mnie podejrzenie wczesnej ciazy dlatego nie wiem co moze byc bezpieczne?

Praktycznie każdy lek stosowany w pierwszym trymestrze ciąży powinien być konsultowany z lekarzem i stosowany w stanie absolutnej konieczności, nawet uważany za względnie bezpieczny w małych dawkach paracetamol ( należny dodać ze istnieją pewne zastrzeżenia odnośnie bezpieczeństwa właśnie w pierwszym trymestrze ).