Ból wybrzuszenie skóry przy odbycie podczas wypróżniania i

Wczoraj wieczorem Podczas załatwiania sie poczyłem lekki ból przy odbycie... Postanowilem to Obejrzec za pomoca lusterka i Zauwazylem Małego Bąbla. Zaniepokoiło mnie to i wpisałem to w internet ale nie wiem wkoncu czy to jest Hemoroidy czy zakrzepicy zewnętrznego splotu żylnego przyodbytowego... Jak to moge Rozróżnić??

Taka zmiana to zapewne żylak odbytu czyli hemoroid zewnętrzny. Zmiana wychodząca poza zasięg ujścia odbytu to splot żylny hemoroidalny, który jeśli jest silnie bolesny, duży, siny jest wykrzepiały. Aby konkretnie określić czym jest zmiana najlepiej w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z chirurgiem.