Ból występujący w odcinku poziomym nad pośladkami

Witam. Od wczoraj wieczora bolą mnie plecy myślę ze są to korzonki. Tzn, ból występują w odcinku poziomym nad pośladkami. Jestem studentką, wczoraj miałam trening na studiach ale nie odczulam tego bólu po ćwiczeniach. Możliwe ze mogło mnie gdzieś owiać czy np mogło to być spowodowane noszeniem ciężkich walizek?Stosuje maść rozgrzewającą.Nie mam problemu ze schylaniem, ból nie promieniuje. Czy mogą mi państwo coś doradzić? Co mogłabym zastosować i jakie mogą być przyczyny takiego bólu? Pozdr.

Najprawdopodobniej odczuwa Pani dolegliwości bólowe kostno - mięśniowe związane z nadwyrężeniem mięśni. W celu postawienia bardziej precyzyjnej diagnozy należy rozszerzyć wywiad chorobowy i uzupełnić go badaniem fizykalnym. Dolegliwości tej okolicy ciała mogą być spowodowane bardzo wieloma przyczynami np kamicą nerkową lub odmiedniczkowym zapaleniem nerek. Jeśli to dolegliwości spowodowane nadwyrężeniem mięśni to sugeruję oszczędzający tryb życia, doraźnie leki p/bólowe np. paracetamol, okłady chłodzące, kontrolę u lekarza POZ i dalsze decyzje uzależnione od wyniku kontroli.