Ból z klatki piersiowej, co on oznacza?

Witam! Zacznę od tego, że mam 12 lat (kobieta). Od dwóch dni zaczęła mnie boleć klatka piersiowa (najczęściej po lewej stronie). Miałam już miesiączkę (miesiączkuję od dwóch lat). Po powiadomieniu mamy, powiedziała, że gdy była mała, miała podobne bóle piersi, tylko mocniejsze. Bóle te objawiają się w postaci delikatnego kłucia i w sumie tego nawet nie czuję. Są one jedynie po 23.00-24.00, niekiedy gdzieś o 22.00. Nie są to bóle które trwają ciągle, w przerwach pobolewa. Dodam, że jestem po chorobie i nadal jestem lekko przeziębiona (kaszel). Podczas bólów nie mam innych objawów, tylko te lekkie kłucie. Mam zamiar pójść do lekarza, ale nie mogę, gdyż jestem daleko od domu i będę miała możliwość pójścia do lekarza dopiero po sylwestrze. Bardzo proszę o pomoc. Czy teraz koniecznie powinnam pójść do lekarza, czy da się to zostawić? A może wszystko mi rośnie? Z góry dziękuję za pomoc.

Witam serdecznie,
takie niespecyficzne dolegliwości bólowe w klatce piersiowej mogą być spowodowane wieloma czynnikami. Zarówno mogą świadczyć o nieprawidłowościach ze strony układu oddechowego, krążenia czy też kręgosłupa. Mogą to też być nerwobóle. W tym przypadku może to być również pozostałość po przeziębieniu. Także możliwości jest bardzo dużo.
Bez zbadania pacjenta nie można postawić diagnozy. Gdyby dolegliwości nasilały się lub pojawiły się inne niepokojące objawy, np. drętwienie ręki, konieczna będzie natychmiastowa wizyta u lekarza. Jeżeli nie, to wizytę u lekarza można nieco odłożyć.
Pozdrawiam