Ból z prawej strony brzucha – co oznacza?

Witam,
jestem w połowie 6 miesiąca ciąży, od dwóch dni odczuwam ból w górze prawej strony brzucha, ale tylko wtedy, gdy się poruszam, bo gdy leżę, to nic mnie nie boli, jestem osłabiona, pierwszego dnia mdliło mnie.

Czy konieczna jest wizyta u ginekologa?

Witam serdecznie,
dolegliwości bólowe brzucha w drugim trymestrze ciąży są zazwyczaj związane z powiększaniem się macicy oraz rozciąganiem więzadeł macicy. W takim przypadku należy więcej odpoczywać.
Gdyby dolegliwości się nasilały lub pojawiły się dodatkowo inne objawy np. krwawienia, gorączka natychmiast należy zgłosić się do lekarza.
Pozdrawiam