Ból z prawej strony brzucha, zgaga i gorycz w ustach

od dwóch lat pobolewało mnie od czasu do czasu z prawej strony brzuch a prawie na wysokości łuku żebrowego zrobiłam usg które nic nie pokazało wszystko ok gastroskopia też ok od tygodnia boli mnie co raz mocniej i bez przerwy brzuch w tym miejscu i plecy z prawej strony miewam też zgagę a ostatnio potrafię mieć też biegunki czasu do czasu mam też gorycz w ustach z włszcza jak się położę moje pytanie co mam dalej zrobić jeśli badania nie pokazują nic a ból czasami jest nie do zniesienia

Witam,

Pomimo negatywnego wyniku przeprowadzonych badan objawy wskazuja na chorobe refluksowa oraz zapalenie blony sluzowej zoladka/dwunastnicy. Zasada jest leczenie pacjenta a nie wyniku, zatem w mojej ocenie zasadne byloby wdrozenie preparatow zmniejszajacych kwasnosc soku zoladkowego (tzw. inhibitorow pompy protonowej). Czesc z tych preparatow jest juz dostepna w aptekach bez recepty.

Pozdrawiam!

Krzysztof Gryga