Ból z prawej strony ciała po pobiciu a możliwość połamanych żeber

Witam, kilka dni temu pobiłem się z kolegą i od tego czasu strasznie boli. Dokładnie to najpierw bolało mnie z prawej strony, z przodu, jakby żebra, ale teraz, zwłaszcza przy oddychaniu, bardziej boli mnie z tyłu, także z prawej strony. Czy to połamane żebra? Czy koniecznie muszę iść do lekarza, gdyż nie jestem ubezpieczony i będzie problem? Dziwnę, że ból nasila sie jak leżę na lewej stronie, i podczas podnoszenia się.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Tak, żebra mogą być stłuczone lub złamane. Należy wykonać zdjęcie rentgenowskie klatki piersiowej, by jednoznacznie to stwierdzić. Musi się Pan zgłosić do chirurga w rejonie. W związku z brakiem ubezpieczenia, będzie Pan zobowiązany pokryc koszty badania i konsultacji.