Ból za uchem po infekcji dróg oddechowych

Witam,mamiałam m problem z bolącym uchem.3 tyg temu kiedy byłam w kraju byłam chora ,miałam duży katar ikaszel.Po tyg.poczulam jak by przytkalo się ucho.Kiedy dotykałam policzka przy uchu czułam ból.W tej chwili taki sam bul czuje za uchem przy dotyku.Ponieważ jestem w pracy za granicą próbowałam sama się leczyć i wzięłam Augumentin ale nic mi on nie pomaga żadnej poprawy,nie wiem jak sobie mam pomóc .Jeszcze musze nadmienić że to nie jest typowy ból ucha ,bo moge normalnie pracować .

Lek. Marta Gryszkiewicz

Bóle uszu mogą być powikłaniem nieleczonej lub leczonej nieprawidłowo infekcji górnych dróg oddechowych.
Wiele szczepów bakterii niestety jest oporna na amoksycylinę, stąd możliwy brak poprawy pomimo antybiotykoterapii.
Powinna się Pani zgłosić do lekarza, który po badaniu zadecyduje czy konieczny jest inny antybiotyk. Do tego czasu należy przyjmować lek z grupy NLPZ, np. ibuprofen.