Ból zęba a konieczność leczenia kanałowego

Dzisiaj mialam borowany zab mimo znieczulenia troche bolalo,wiec lekarz zrezygnował z dalszego borowania tylko wlożył wacik czyms zasaczonym i zalożyl opatrunek. Powiedzial gdyby ząb bolal pokazać się wcześniej i trzeba bedzie leczyc kanalowo jeśli nie bedzie bolal wystarczy zwykłe leczenie . Zab mnie nie boli czy unikne tego kanalowego leczenia w 100% ?

Witam, leczenie kanałowe przeprowadza się jeżeli występuje zapalenie miazgi nieodwracalne, kiedy stożek próchniczy tkwi w miazdze, po urazach i jeszcze w paru innych sytuacjach. Czasami , jeżeli nie można postawić rozpoznania w 100% na tej wizycie, stosuje się metodę rozpoznania odroczonego, poprzez założenie do ubytku lekarstwa i obserwację zęba a następnie zbadanie reakcji na bodźce termiczne, nawiercanie lub inne. Jak Pani widzi trudno jest na odległość w 100% zagwarantować, że tego leczenia nie będzie lub że ono na pewno będzie. Pozdrawiam