Ból zęba a przegryzienie goździka

Czy przegryzienie goździka pomoże przy bólu zęba?

Dzień dobry

takie informacje znajdują się w annałach dentystyki :-) współcześnie odwołujemy się do bardziej skutecznych sposobów przede wszystkim eliminując przyczyny bólu.

Goździk zawiera substancje dezynfekujące i znieczulejące (eugenol), doraźnie może ulżyć w bólu nie jest to jednak rozwiązaniem problemu. Należy udać się pilnie do dentysty.
Adam Ziemlewski

Witam. Nie sądzę, chociaż olejek goździkowy ma działanie antyseptyczne i przeciwbólowe a nawet jest używany w stomatologii. Na ból zęba najlepszy jest dentysta. Pozdrawiam Krystyna Pikała