Ból zęba a reakcja na ciepło

Witam, od kilku miesięcy męczy mnie górna prawa 6, początkowo była tylko zaplombowana i miała lekarstwo, ale ciągle czułam drażnienie i reakcję na ciepło. Znalazłam stomatologa, który podjął się leczenia kanałowego pod mikroskopem, ponieważ jestem w ciąży nie wykonaliśmy RTG, ząb ma 3 kanały . Problem w tym, że ciągle reaguje na ciepło. Wróciłam do stomatologa, wykonaliśmy RVG, które nic nie wykazało, zaczęliśmy leczyć ząb obok- 5, która była w leciwym stanie, nie czuję różnicy i ciągle czuje dolegliwości, pieczenie, drażnienie i reakcję na ciepło, która nie zawsze występuje, czasem boli w nocy jak zagryzam. Sama nie wiem co dalej robić, w dodatku wyszła mi ósemka, może to ona naciska mi na zęby i stąd dolegliwości?

Dzień dobry,
z Pani opisu wynika, że przyczyn dolegliwości może być kilka. Polecam zrobić zdjęcie panoramiczne i wtedy zaplanować kompleksowe leczenie. Zdarza się, że przyczyna bólu może być w innym miejscu niż jego odczuwanie i możliwe, że tak jest u Pani.

pozdrawiam zdrowo :-)
lek.stom. Grzegorz Gdula