Ból zęba dwa dni po leczeniu kanałowym

Dwa dni po zakończonym leczeniu kanałowym zaczęłam odczuwam ból zęba przy nagryzaniu. Czy to normalne? Chodzi o górną szóstkę. Ząb był martwy, leczony na wielu wizytach bez znieczulenia. Przed i na początku leczenia bardzo bolał, potem już nie aż do teraz.

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

należy wykonać kontrolne zdjęcie i skonsultować to z lekarzem stomatologiem zajmującym się endodoncją - podstawowe pytanie czy wszystkie kanały zostały odnalezione i wypełnione - górne 6 najczęściej mają ich cztery
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Dolegliwości, o których Pani wspomina świadczą o toczącym się stanie zapalnym już przed rozpoczęciem leczenia kanałowego. Po zakończonym leczeniu dolegliwości mogą się utrzymywać przez jakiś czas ( zależy od stanu wyjściowego ). Jednak dobrze jest wykonać zdjęcie RTG kontrolne. Być może uwidoczni dodatkowe kanały. Być może konieczne będzie wdrożenie antybiotykoterapii. Powinna skontaktować się Pani z lekarzem przeprowadzającym zabieg.