Ból zęba i leczenie kanałowe

Męszczyzna 21 lat. Od 2 dni bolał mnie ząb, ktory robie kanałowo. Zaczeło mnie pobolewac w gardle z jednej strony z lewej, a teraz mam uczucie jak by taki ucisck po jednej stronie i jak przelykam sline to czuje jakby tą strona leciala cierzej a druga normalnie. Dzisial bylem na kolejnej wizycie dotyczacej tego zęba. Dodam te stwierdzono u mnie tez nerwice lękową, wiec moze to od tego tez? I zastanawia mnie jak rozpoznac powiekszony migdal

Dzień dobry.
Pozwolę sobie odpowiedzieć jedynie na pytanie dotyczące tego czy nerwica lękowa może wpływać na odczuwanie bólu. Otóż owszem, nerwica może potęgować zakres odczuwanego bólu albo też generować ból, którego bez nerwicy by nie było. Mówimy wówczas o pochodzeniu psychosomatycznym dolegliwości.
Z wyrazami szacunku
Barbara Sulanowska

Witam
Temat jest zbyt obszerny i wielowątkowy i odpowiedź na portalu niewiele pomoże.Polecam konsultacje u doświadczonego terapeuty.
Pozdrawiam
Anna Szyda