Ból zęba i usunięcie zgorzeli

Witam. Niedawno poczułem dość mocny ból zęba, stomatolog otworzył i stwierdził zgorzel. Po usunięciu tego z zęba ból minął. Następnego dnia miałem się udać do stomatologa celem podjęcia leczenia kanałowego. Dentystka opracowała częściowo kanał i założyła coś co nazwała lekarstwem i na to nałożyła fleczer. Później przez około dwie godziny dość mocno bolało. Teraz w zasadzie ząb nie boli. Jednakże przy stuknięciu w niego czuję coś w rodzaju ukłucia. Czy to powód do niepokoju?

Witam serdecznie,
Zawsze w przypadku jakichkolwiek wątpliwości bądź niepokoju, należy skonsultować się ze swoim stomatologiem.
Odczuwane ukłucie może być związane z obecnością zmiany zapalnej w okolicy wierzchołka zęba. Założone lekarstwo to może być np. wodorotlenek wapnia z jodoformem. Ewentualnie mogła być założona wkładka dewitalizacyjna, chociaż obecność fleczeru raczej na to nie wskazuje.
Na pewno trzeba dokończyć rozpoczęte leczenie kanałowe i nie odkładać go na później, ponieważ wszystko wygląda na to, że ząb jest w niepewnym stanie i zaniechanie leczenia może doprowadzić do jego usunięcia.