Ból zęba leczonego kanałowo i nieskuteczne leki przeciwbólowe

Witam. Od półtora roku odczuwam ból zęba. Ból ten nie występuje podczas dotyku , czy nagryzania. Pojawia się on samoczynnie ( CODZIENNIE ) ! Naprawde nie moge już wytrzymać . Najpierw ząb leczony był kanałowo ok 3 lata temu , potem wykonana była resekcja około 2 mies. temu a po 6 tygodniach zdjęcie RTG , które nic nie wykazało . Czym może być spowodowany ten ból ??? Naprawdę nic nie pomaga , jedynie środki przeciwbólowe .Bardzo proszę o dokładniejsze podanie przyczyn które mogą wywoływać ten ból

Dolegliwości bólowe które Pan opisuje świadczyły o stanie zapalnym w kości, wynikającym prawdopodobnie z niedokładnego opracowania kanałów korzeniowych w których mogły pozostać bakterie. Możliwe, że nie zostały odnalezione wszystkie kanały (nie napisał Pan o jakiego zęba chodzi). W takich sytuacjach zalecam ponowne leczenie kanałowe, a zabieg resekcji jest ostatecznością. Aby dokładnie ocenić sytuację potrzebne jest badanie tomograficzne (3D) i kilak dodatkowych informacji, np czy kanał/kanały zostały wstecznie wypełnione materiałem MTA podczas zabiegu resekcji. Jeżeli korzenie zostały tylko obcięte,a dodatkowo ząb nie był idealnie wyleczony wcześniej, bakterie obecne w kanale przechodzą do kości i rozwija się w niej dalej stan zapalny. Ten stan zapalny może dawać silne dolegliwości bólowe. 6 tygodni po zabiegu to za wcześnie aby porównywać zdjęcia RTG.

Należałoby zrobić zdjęcie 3D, które można wykonać już w Polsce. Należy jeszcze skonsultować się z chirurgiem stomatologicznym. Trudno bez dodatkowych badań cokolwiek powiedzieć. Powodzenia.

W takiej sytuacji podejrzewał bym VRF , czyli pionowe pęknięcie korzenia , albo konieczność wykonania ponownej resekcji , niestety bez Rtg to tylko gdybanie.