Ból zęba leczonego kanałowo trzykrotnie

Ból zęba leczonego trzykrotnie kanałowo Boli mnie górna 5 leczona 3-krotnie przez 3 różnych dentystów - ostatnio przy użyciu mikroskopu i kamery. Wykluczył on pękniecie zęba i trzeci kanał - uznał że ząb jest mocny, bardzo dobrze wyleczony i nie ma prawa boleć - a boli jak cholera - nie mogę spać - boli non stop. Dentysta boi się że usunięcie nie usunie bólu, wiec odradza usuniecie - co w takim wypadku mogę jeszcze zrobić?

To jest bardzo trudne do diagnostyki i często pękniecie korzenia potwierdza się po usunięciu , nie znam historii leczenia i nie widzę zdjęć także kategorycznie nic nie stewierdzę , skłaniałbym się ku pionowemu pęknięciu.