Ból zęba leczonego kanałowo u 19-latka

Ból zęba leczonego kanałowo. Miałem leczony ząb kanałowo 2 lata temu i teraz miesiąc po założeniu aparatu stałego i go podkręceniu strasznie zaczął boleć mnie ten ząb i puchnąć od razu poszedłem do Dentystki i rozwierciła mi dziurę a tu jeden kanał w ogóle nie był zamknięty i wydobywała się czarna ropa z tego zęba. Pani Doktor zostawiła mi otwarty kanał i aktualnie mnie ten ząb już tak nie boli ale mam spuchnięty policzek i dziąsło mnie boli. Czy ta opuchlizna i ból dziąsła jest normalny ?

Jeżeli stwierdzono nieprawidłowości w leczeniu kanałowym , bezwzględnie należy w pierwszej kolejności powtórzyć rzetelnie całe leczenie kanałowe , leczenie otwarte daje tylko krótkotrwałą poprawę i dalszej perspektywie pogarsza rokowanie ze względu na wtórne zakażenie systemu kanałowego