Ból zęba leczonego kanałowo w 7 miesiącu ciąży

Witam. W lipcu miałam leczonego kanałowo zęba (7). Od wczoraj odczuwam ból tego zęba przy nagryzaniu i myciu. Dodam, że 6 też była leczona kanałowo ok. 1,5 roku temu, a 8 nie mam (usunięta chirurgicznie ok. 7 lat temu). Myślałam, że ząb po leczeniu kanałowym nie boli. Obecnie jestem w 7 miesiącu ciąży.

Witam,
Warto zgłosic się do dentysty, aby dokładnie stwierdzić który ząb boli. Czasem ból nakłada się z innego zęba. Zęby leczone kanałowo również mogą boleć. Jest to związane z reakcją tkanek otaczających ząb, a nie z samym nerwem zęba, bo podczas leczenia kanałowego ząb jest odnerwiony. Ząb leczony kanałowo należy kontrolować wykonując zdjęcie rentgenowskie, którego w Pani stanie nie zalecam, ale po rozwiązaniu warto je wykonać.
Sugeruję skontaktować się z dentystą aby stan zapalny nie zaostrzył się. Ból wtedy może być silniejszy, może wystąpić obrzęk, a nawet powstać ropień jeśli to dotyczy zęba nieprawidłowo przeleczonego.
Pozdrawiam,
Joanna Rąpała