Ból zęba obok zęba po urazie

Witam, w środę byłam u stomatologa ponieważ w połowie kwietnia miałam uraz zebow, w wyniku czego zlamalam 1/4 lewej górnej jedynki, po 2 tygodniach zaczęła bolec mnie prawa górna jedynka, ale dentysta powiedział ze nic sie nie dzieje, noszę ponadto reteiner. Czy powinnam sie martwić ? Bol jest lekko tępy i nasila sie przy mocnym nacisku. Dziękuje

Samoistny ból pourazowy nasilający się przy ucisku dla ustalenia diagnozy wymaga wykonania badania żywotności, oraz rtg . Wskazana konsultacja endodonty.

Stan zębów po urazie należy systematycznie kontrolować, ponieważ objawy mogą pojawić się w późniejszym czasie. Początkowo może nie być żadnych objawów klinicznych i radiologicznych, wskazujących na nieprawidłowości. Radziłabym ponownie zgłosić się do gabinetu, aby skontrolować obie jedynki- wykonać rtg kontrolne, zbadać żywotność obu zębów, sprawidzić reakcję na opuk. Stomatolog powinien zaplanowac u Pani ponowne wizyty w regularnych odstępach czasu.
pozdrawiam serdecznie

Prawdopodobnie prawa górna jedynka wymaga leczenia kanalowego. Zdarza sie , że miazga zęba na skutek urazu obumiera , badź jest w stania przewlekłego stanu zapalnego nawet pół roku, rok po urazie.Dlatego konieczne jest okresowe badanie żywotności zębów które doznały urazu.