Ból zęba piątki po ekstrakcji szóstki

Po usunięciu dolnej szóstki, kilka dni później zaczęła mnie bardzo boleć piątka obok. Lekarz stwierdził że to dlatego że rana się źle goi i dał mi tabletki do rany, lecz to nie pomogło. Dodam że ząb jest teorytycznie zdrowy. Jaka więc może być przyczyna bólu tego zęba?

Witam, zbyt ogólnie Pan napisał, za mało szczegółów. Może być kilka przyczyn np: zbyt mocno oparł się lekarz o ząb w trakcie usuwania, źle gojąca się rana po usunięciu, ząb ma ubytek i to tylko zbieg okoliczności, że zaczął boleć akurat teraz i inne. Jeżeli ma Pan wątpliwości proszę wrócić do gabinetu i porozmawiać z lekarzem. Pozdrawiam