Ból zęba po leczeniu kanałowym i posmak leku

po leczeniu kanalowym boli zab przy nagryzaniu i niekiedy czuje posmak jakby leku. bylam u dentystki z tym, zrobila zdjecie i uwaza, ze wszystko jest ok, ze nie ma nieszczelnosci...wiec skad ten bol i smak :/

Dolegliwości po leczeniu kanałowym mogą wystąpić, u bardziej wrażliwych osób i dużych zmianach w kości nawet do kilku tygodni. Odnośnie smaku to co innego, nie powinno to mieć miejsca. Po pierwsze dlatego że nowoczesne materiały są bez smaku, po drugie że wypełnienie musi być szczelnie. W tym przypadku został pewnie założony materiał tymczasowy który się krótszy i pozostawia posmak. Należy jak najszybciej wymienić na ostateczna odbudowę kompozytową.

Witam. Skoro ma Pani wątpliwości proszę iść ze zdjęciem do innego stomatologa, trudno korespondencyjnie stwierdzić jaka jest przyczyna dolegliwości. Pozdrawiam. Krystyna Pikała

Smak może pochodzić z samego opatrunku , jeżeli oczywiście to opatrunek a nie wypełnienie , opatrunek też nigdy do końca nie jest szczelny.
Jeżeli to jest zakończone leczenie (bo tego Pani nie napisała) , to w rzadnym wypadku nie ma prawa Pani odczuwać "smaku lekarstwa" , ból przy nagryzaniu może się utrzymywać do 2 tygodni.