Ból zęba po leczeniu kanałowym podczas nagryzania

dwa miesiace temu mialam przeleczony zab kanalowo. od samego poczatku czulam bol przy nagryzaniu, teraz jakby mniejszy, ale jednak nadal jest. do tego caly czas, czyszczac jezykiem przestrzen miedzyzebowa przy nim, czuje posmak leku. czy to normalne? skad ten posmak? czy pod plomba umieszcza sie jakis lek?

Witam. Po leczeniu kanałowym mogą przez jakiś czas utrzymywać się dolegliwości bólowe. Pisze Pani, że są one coraz mniejsze, radzę więc poczekać jeszcze jakiś czas i jeśli ząb się nie uspokoi wtedy wykonać zdjęcie 3D, które pokaże w czym problem.Co do posmaku nie umiem powiedzieć co by to mogło być. Pozdrawiam Krystyna Pikała

Po leczeniu kanałowym niekiedy występują dolegliwości bólowe utrzymujące się do 3 miesięcy. Odnośnie posmaku to nie powinno nic takiego wystąpić, prawdopodobnie jest nieszczelne wypełnienie. Proszę jak najszybciej je wymienić na ostateczną odbudowę bo jak bakterie ze śliny dostaną się do kanałów to będzie trzeba powtórzyć leczenie kanałowe.

No raczej nie powinno być jakiegoś leku , szczególnie na tak długi czas , zwłaszcza ,że piszę Pani o zakończonym leczeniu.
Na wszelki wypadek proszę opowiedzieć o problemie lekarzowi , który wykonywał zabieg , 2 miesiące to długo na objawy bólowe , ale w niektórych przypadkach nawet może się utrzymywać do pół roku.