Ból zeba po leczeniu kanałowym u 34-latka
Witam! Zostało wykonane leczenie kanałowe (kanały wypełnione gutaperką, lekki stan zapalny widoczny na rtg), mineły 2 tyg. i plomba. Ząb przy nagryzaniu troszeczkę boli. Jak długo taki stan się może utrzymywać - tj. miesiąc, kwartał? Czy trzeba otwierać zęba ponownie i powtarzać leczenie? Dziękuje z góry za odpowiedź.

MĘŻCZYZNA, 34 LAT ponad rok temu
Lek. Marta Jaruchowska
34 poziom zaufania
Nadwrażliwość po leczeniu kanałowym na nagryzanie może się utrzymywać maksymalnie do miesiąca, pod warunkiem, że ból ten nie narasta, nie występuje samoistnie. Zakładając, że ząb jest prawidłowo przeleczony kanałowo dolegliwości powinny ustąpić, nie można jednak wykluczyć, że tworzy się lub też była nie do końca wyleczona zmiana okołowierzchołkowa, która daje dolegliowści. Poczekałabym jeszcze trochę ok tygodnia i jak nie będzie lepiej udałabym się na wizyte do swojego lekarza