Ból zęba po ponownym leczeniu kanałowym

Witam. Miesiąc temu miałam leczoną dolną 6 (leczoną 6 lat wcześniej), ponieważ stara plomba się uszczelniła i próchnica choć nieduża była bardzo głęboka. Po leczeniu niebolący ząb zaczął boleć podczas ucisku-gryzienia pokarmu-teraz miesiąc później nadal boli z tym że troszkę mniej jednak jest wrażliwy na bardzo słodkie napoje typu cola. Czy udać się do lekarza? czy ząb wymaga niestety kanałowego leczenia czy potrzebuje czasu? Dodam że na rtg po leczeniu nic nie wyszło. Proszę o pomoc.

Leczenie kanałowe jest konieczne przy bólu samoistnym, na ciepło, narastającym, bólu przy nagryzaniu(mocnym, który nie ustępuje z czasem).
Ból po leczeniu zęba z bardzo głęboką próchnicą czasem może się zdarzyć- choć nie powinien występować.
Radziłabym udać się jeszcze raz do dentysty aby ocenił wypełnienie i zbadał zęba na żywotność( na wszelki wypadek)

Witam. Proszę poprosić dentystę by sprawdził sytuację zgryzową ( być może wypełnienie jest zbyt wysokie i stąd te objawy). Oczywiście czas też jest potrzebny.