Ból zęba po szlifowaniu pod koronę

4 dni temu miałam szlifowanego zęba pod koronę.zab boli wokół dziadka a korona tymczasowa nie jest tak dobrze dopasowana bo jest ostra od języka i tam nie boli. Drugi zabek szlifowany tylko pierwszego dnia bolal a na drugi dzień dolegliwości znikly ale korona tymczasowa bardzo dokladnie przylega.czy morze doszlo do podrażnienia miazgi i potrzebne jest leczenie kanalowe czy to wina zle dopasowanej korony tymczasowej.prosze o pimoc

DZień dobry, jedno i drugie jest możliwe. Dlatego jeżeli ból nie ustępuje powinna Pani udać się do stomatologa. Proszę jednak pamiętać, że dziąsło po szlifowaniu zęba na koronę może boleć nawet kilka dni, a ból często ustaje po założeniu gładkich, szczelnych koron stałych. Można w takiej sytuacji taką koronę stałą zacementować na próbę cementem tymczsowym, żeby sprawdzić czy ząb się uspokoi.