Ból zęba po usuwaniu kamienia nazębnego

Mam problem, w piątek miałam skaling zębów. Dzisiaj jest poniedziałek, a mnie od wczoraj boli dolna dwójka. Nie wiem, czy to normalne, czy może coś złego się dzieje? To było moje pierwsze ściąganie kamienia własnie najwięcej miałam go na dolnym łuku, na zębach trzonowych. Inne dziąsła przestały mnie boleć tego samego dnia, co wykonany skaling. Proszę o radę, pozdrawiam

Po skalingu, czasem, zęby bywają nadwrażliwe (na zimno, ciepło) przez kilka dni, dziąsła mogą być podrażnione przez dzień-dwa.
Jeśli ból z zęba (dwójki) będzie utrzymywać się lub narastać najrozsądniej udać się do dentysty, który oceni czy czy wszystko jest dobrze.