Ból zęba po założeniu fleczera

DZIEŃ DOBRY. WCZORAJ MIALAM ZAŁOŻONY FLECZER NA ZĄB -GÓRNA 6,MAM GO MIEĆ PRZEZ 2 MIESIĄCE, ALE BOLI MNIE TEN ZAB I NIE WIEM CZY TO DOBRZE? I JAK DŁUGO MORZE BOLEĆ? CZY ZNOWU IŚĆ NA WIZYTE DO LEKARZ. DZIEKUJE I POZDRAWIAM

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

samoistny ból w nocy to informacja dla Pani że koniecznie trzeba zgłosić się do stomatologa w celu rozpoczęcia leczenia kanałowego - jeśli ból ma inny charakter to przez kilka dni po opracowaniu niestety może tak być
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Postępowanie w takim przypadku zależy od rodzaju bólu. Jeśli ubytek był głęboki ( a mogę tak wnioskować ze względu na tymczasowy opatrunek ) to jak najbardziej przez jakiś czas po borowaniu ząb może pobolewać.
Jeśli jednak ból jest ciągły, trwa długo i pojawia się samoistnie - proszę zgłosić się do Pani lekarza, gdyż konieczne będzie rozpoczęcie leczenia kanałowego.