Ból zęba po zaplombowaniu

Witem, chciałbym spytać ile może trwać ból zęba po zaplombowaniu, jeśli ubytek był głęboki (leczenie warunkowe)? Pozdrawiam

Witam, jeśli ból zęba po wypełnieniu - ty bardziej, ze było to leczenie warunkowe - utrzymuje się i jest to ból ciągły, narastający, mało lub wcale nie reagujący na leki p/bólowe - to w takim przypadku nalezy wrócic do gabinetu sprawdzić zęba na żywotność i prawdopodobnie będzie konieczne leczenie kanałowe.
Jeśli jest to jednak nie ból a nadwrażliwość to należy poczekać być może to nadwrażliwość pozabiegowa, która sama powinna ustąpić.