Ból zęba po zatruciu zęba

3 godziny temu miałam zatrutego zęba. Znieczulenie zeszło i trochę zaczyna pobolewać - jak długo może boleć - parę godzin czy dni? Poczytałam również o zatruwaniu zębów i przestraszyłam się, że takich metod już się nie stosuje bo są niebezpieczne i zatruwają organizm - czy mam się czegoś obawiać?

Dewitalizacja miazgi ("zatruwanie") jest faktycznie metodą stosowaną tylko sporadycznie. Podstawowym sposobem postępowania jest usunięcie miazgi z komory i kanałów korzeniowych w znieczulenie (ekstyrpacja miazgi). Dolegliwości bólowe mogą utrzymywać się kilkanaście godzin, potem powinny ustąpić. Jeśli nie ustąpią to należy wykonać ekstyrpację miazgi i kanały zabezpieczyć dexadentem.